Praca dla młodych w Poznaniu? Stadion miejski to świetne rozwiązanie
Ciężko znaleźć zatrudnienie na umowę o pracę w młodym wieku, zwłaszcza przed ukończeniem 18. roku życia. Na szczęście Stadion Miejski w Poznaniu oferuje taką możliwość już od momentu 16. urodzin!
27 maja 2023 roku Lech zagrał ostatni mecz w tym sezonie, dlatego z tej okazji postanowiłam przyjrzeć się ofercie pracy dla młodych, którą proponuje poznański stadion. Jak wiadomo, we wakacje łatwiej o znalezienie pracy dorywczej – nie ma szkoły, jest mniej obowiązków, nie wiadomo, co zrobić z wolnym czasem, a chce się trochę zarobić. Jednak w ciągu roku szkolnego bądź akademickiego jest tego czasu wolnego o wiele mniej, także praca na pełen etat lub nawet na pół etatu jest wykluczona. Gdy chodziłam do szkoły, znalazłam na to idealne rozwiązanie – ofertę pracy na Stadionie Miejskim.
Jakie to oferty?
Dla osób, które skończyły 16 lat oferuje się pracę w kioskach gastronomicznych, gdzie podczas meczów lub eventów wydawane są jedzenie i picie. Zapewne dla fanów Kolejorza widok tych kiosków nie jest obcy, bo to właśnie tam kupuje się hot-dogi, napoje, piwo, przekąski lub zapiekanki. By ubiegać się o pracę w kiosku, należy mieć książeczkę sanepidu z aktualnymi badaniami oraz zgodę rodzica w przypadku niepełnoletnich pracowników. Jest to praca na zlecenie. Zaletą jest przede wszystkim współpraca w młodym teamie (gdzie wiek waha się od 16 do dwudziestu kilku lat) – często można poznać wielu nowych znajomych, bo co mecz zdarza się trafić do innego kiosku.
– Przychodzę tu z przyjemnością, zawsze poznaję kogoś nowego – zdradziła Laura Bartkowiak. – Lubię pracę z ludźmi, więc jak najbardziej mi ona odpowiada.
Zadania nie są trudne, lecz trzeba umieć działać pod presją, ponieważ podczas przerwy w meczu do kolejki może ustawić się nawet po kilkadziesiąt osób.
– W trakcie przerwy czuć lekką adrenalinę. Tłumy kibiców czekających na obsłużenie. Jest to jednak fajny sposób na zarobek, a jeżeli ktoś jest fanem Lecha to podwójna przyjemność – przyznał Kuba, wierny kibic i pracownik kiosku.
Godziny pracy nie są jednakowe – zależą od tego, w jakich godzinach trwa mecz, jednakże zawsze powinno się przyjść na zbiórkę dwie godziny przed jego rozpoczęciem. Jest wtedy sprawdzana obecność, pracownicy są przydzielani do odpowiednich kiosków, a same stanowiska przechodzą inwentaryzację.
Znaleźć też można ofertę pracy w strefie cateringowej, przy obsłudze strefy VIP.
Jeśli nie gastronomia to co?
Dla pełnoletnich osób, którym nie po drodze z gastronomią jest też oferta pracy jako steward – tutaj z kolei trzeba przejść obowiązkowy kurs, który pozwoli na pomoc w organizowaniu imprez masowych. Ostatnie takie szkolenie odbyło się 19–20 maja. Stewardzi pełnią funkcję przewodników, pomagając kibicom dotrzeć na miejsce, oraz dbając o komfort widzów i bezpieczeństwo, poprzez niedopuszczanie do spornych sytuacji.
Gdzie się zgłosić?
Na stronie internetowej Oferty pracy (stadionpoznan.pl) można przeczytać wytyczne oraz zgłosić swoją aplikację. Jest też podany tam bezpośredni mail do rekrutacji: rekrutacje@stadionpoznan.pl
Marika Bartkowiak